» » У Миколаєві пройде фестиваль виконавців на народних інструментах ім. Григорія Манілова

У Миколаєві пройде фестиваль виконавців на народних інструментах ім. Григорія Манілова

В 2015 році виконується 90 років з дня утворення аматорського оркестру народних інструментів Миколаївського суднобудівного заводу ім.61 комунарів. Керівником цього колективу був заслужений діяч мистецтв України Григорій Манілов.

Цей колектив бере початок з далекого 1922 року, коли в Миколаєві за ініціативи конструктора Ф. Бокова, з числа робітників, техніків і службовців місцевих підприємств, був організований невеликий музичний гурток. Об'єднувало цих людей велике бажання навчитися грати на музичних інструментах і велика любов до музики. Репетирували вони по черзі на квартирах членів гуртка. Грали на балалайках, гітарах, мандоліні. Як згадував Г. Манілов: «це були люди, що грають по слуху, але зовсім не знають нот».
За роки становлення цього колективу було пережито багато злетів та падінь, але неймовірне прагнення до самовдосконалення призвели до того, що з невеличкого гуртка вони перетворився у потужний професійний колектив, завоювавши визнання не тільки громадськості, а й влади.
Нагородою за свої прагнення та наполегливий труд була низка вагомих перемог, таких як:
1931 рік - І місце на республіканський музичній олімпіаді в Харкові, де прийнято рішенням ЦК профспілки присвоїти оркестру звання «1го Всеукраїнського оркестру робочих металістів»;
1932 рік - І місце на Першій Всесоюзній олімпіаді самодільного мистецтва в Москві, де його нагороджено Перехідним Червоним Прапором ВЦСПС;
1934 рік - рішенням уряду України оркестр направлено на навчання до Одеської консерваторії, де учасники оркестру провчилися до 1937 року та отримали професійну освіту;
1938 рік - оркестр стає професійним творчим колективом Одеської філармонії;
1949 рік - стає переможцем республіканської олімпіади художньої самодіяльності;
1950 рік - указом Президії Верховної Ради України за видатні заслуги в галузі розвитку мистецтва Григорію Манилову присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв УРСР», а оркестр удостоєний звання заслуженого оркестру УРСР.

Після розпаду СРСР фінансування самодіяльних музичних колективів проводилося за залишковим принципом, тому через відсутність фінансування заслужений оркестр УРСР Будинку культури заводу імені 61 комунара припинив своє існування.

Після розпаду цього видатного оркестру, справу всього життя Григорія Манілова підняли на новий творчий рівень мистецькі навчальні заклади міста Миколаєва та Миколаївська обласна філармонія.
З метою відродження народної української культури, подальшого розвитку та підтримки різномаїття форм та кращих зразків народно-інструментального мистецтва на Миколаївщині у 2015 році було вирішено відмітити 90-річчя від дня утворення аматорського оркестру народних інструментів Миколаївського суднобудівного заводу ім.61 Комунара, а представники колективів та окремих виконавців народного мистецтва Одеси, Харкова, Херсону, Кривого Рогу та Миколаєва присвятили цій події Фестиваль виконавців на народних інструментах ім. Г.Манілова.

Програма проведення Регіонального фестивалю виконавців на народних інструментах ім. Григорія Манілова

13 березня
14:00 Відкриття фестивалю.
14:30 Оркестр народних інструментів «Кантабіле» Миколаївського державного вищого музичного училища.
16:00 Український оркестр народної та популярної музики інструментів Миколаївської філії Київського національного університету культури та мистецтв;
Ансамбль народних інструментів «Бісквартет» Миколаївської філії Київського національного університету культури та мистецтв.
17:30 Г.Коч – готововиборний баян, Одеська обласна філармонія;
Н.Чуприна – фортепіано, Одеська обласна філармонія;
Б.Талько – готововиборний баян, Одеська обласна філармонія;
Д.Жаріков – готововиборний баян, Харківська обласна філармонія.
19:00 Акустичний квартет Миколаївської обласної філармонії;
Ансамбль народних інструментів «Узори» Миколаївської обласної філармонії.

14 березня
11:00 Оркестр народних інструментів «Аркадія» Херсонського училища культури.
12:30 Оркестр народних інструментів Херсонського музичного училища.
13:30 Оркестр української народної музики «Венцерада» Херсонського музичного училища.
15:00 Оркестр народних інструментів Одеського музичного училища ім. К.Ф.Данькевича.
16:30 Творчі колективи кафедри народних інструментів Одеської національної музичної академії ім. А.В.Нежданової:
Оркестр народних інструментів;
Квартет «Мурза»;
Дует «Каданс»;
Тріо «Мальви».

15 березня
12:00 Ансамбль народних інструментів «Мозаїка» Одеської обласної філармонії.
14:00 Оркестр народних інструментів Криворізького музичного училища.
15:30 Закриття фестивалю.

 

Використання матеріалів сайту можливе тільки із зазначенням нашого сайту як першоджерела!